Team Group Metals w Social Media !

Serdecznie zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji dotyczących działań TGM na fanpage’u na Facebooku oraz profilu dostępnego w Linked In. Oprócz nowości dotyczących naszej firmy przedstawiać będziemy ciekawe artykuły oraz nowości związane z tematami nam najbliższymi – gospodarką odpadami, szeroko pojętym recyklingiem i światowymi trendami w branży.

Serdecznie zapraszamy do obserwowania naszych profili !

W dniach 8-10 grudnia przedstawiciele naszej firmy wzięli udział w Warsztatach BizMet – “Konkurencyjny zrównoważony biznes recyklingu metali”, który jest częścią projektu organizowanego przez EIT Raw Materials. Kurs opierał się na gospodarce w obiegu zamkniętym i zwracał szczególną uwagę na recykling metali, dając szeroki wgląd na handel, technologię, konkurencyjność oraz aspekty biznesowe.

Kurs odbył się w Racławicach i został zorganizowany w porozumieniu z LUT University (Finlandia), TU Clausthal (Niemcy), Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN (Polska) i TU Chalmers (Szwecja).

https://www.trentinoinnovation.eu/wp-content/uploads/2017/07/rawmaterials_1.png

Podczas dwudniowych warsztatów, poruszana była tematyka złożonych łańcuchów wielu zmiennych przemysłu metali poddanych recyklingowi, ze szczególnym uwzględnieniem biznesu regionalnego i globalnego. Zajęcia obejmowały zagadnienia:

  • odzyskiwania wtórnych surowców-metali ze źródeł takich jak eWaste i złom, procesów technologicznej obróbki surowców wtórnych

  • projektowania innowacyjnych usług/produktów/procesów, włączając w to eco-design

  • gospodarki obiegu zamkniętego oraz symbiozy przemysłu w łańuchu waetości i nowatorskich modeli biznesowych

  • rozszerzonej odpowiedzialności zakładów/producentów w GOZ

Grupa docelowa składała się ze studentów uniwersytetów (doktorantów i słuchaczy studiów II stopnia), nauczycieli i badaczy, przedstawicieli przemysłu oraz osoby zainteresowane recyklingiem metali i gospodarką w obiegu zamkniętym.

Kurs BizMet Academy składał się z pięciu modułów: (1) Gospodarka w obiegu zamkniętym, (2) Gospodarka w obiegu zamkniętym w przemyśle metalowym, (3) Zarządzanie środowiskowe recyklingiem (metali), (4) Biznes w recyklingu (metali) oraz (5) Prawodawstwo UE oraz przepisy dotyczące recyklingu i recyklingu metali

Poland-Taiwan Seminar on Electrical and Smart (Autonomous) Mobility

20 listopada 2019 roku, przedstawiciele firmy Team Group Metals Sp. z o.o. wzięli udział w ósmym polsko-tajwańskim seminarium naukowym organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) we współpracy z tajwańskim Ministerstwem Nauki i Technologii (MOST). Tegoroczne seminarium, zostało poświęcone zagadnieniom związanym z elektromobilnością i transportem autonomicznym. Jego celem była przede wszystkim wymiana wiedzy i doświadczeń oraz nawiązanie trwałych relacji między naukowcami i przedsiębiorcami z obu krajów, a także umocnienie polsko-tajwańskiej współpracy naukowo-badawczej.

Podczas seminarium, można było wysłuchać m. in. prelekcji Wiceministra Nauki i Technologii Tajwanu, Pana Ms. Yu-Han Tsou, dyrektora polskiego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Pana dr inż. Wojciecha Kamienickiego oraz przedstawicieli polskich i tajwańskich instytutów związanych z transportem. Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli ze świata przemysłu oraz nauki, którzy przedstawili swoją wizję rozwoju mobilności na przestrzeni najbliższych paru lat.